18 PZU Cracovia Maraton – święto biegowe w Krakowie ! (TRASA)

Podziel się:

fot.UMK

Kolejna edycja 18. PZU Cracovia Maraton, który zostanie zorganizowany 28 kwietnia 2019 roku ze startem i mętą na Rynku Głównym w Krakowie.

Podobnie jak w poprzedniej edycji biegu, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane zostaną w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak TAURON Arena Kraków czy Centrum Kongresowe ICE Kraków.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maraton (w 2005 roku), a przed rokiem powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 18. PZU Cracovia Maraton zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne Jednostki miejskie oraz Policję. Uzyskała również atest PZLA, IAAF i AIMS.

fot.(org.)

W związku z jedną pętlą trasy, podobnie jak w ubiegłym roku, na królewskim dystansie 42 km i 195 m rywalizować będą także sportowcy z niepełnosprawnościami ścigający się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa, na trasę 18. PZU Cracovia Maraton wyruszą oni 20 min przed biegaczami.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *