28. Finał dobiegł końca – deklarowana kwota z rekordem!

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Zakończyliśmy 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota na zakończenie finału to:115 362 894 zł !

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Statek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy płynął przez cały świat! Już dziś wiemy, że 28 Finał zapisze się w historii jako rekordowy i bezpieczny.

WOŚP dla Australii

Po godzinie 19.00 na Placu Bankowym solidaryzowaliśmy się z Australią. Wielka flaga Australii została rozłożona nad głowami ludzi, którzy przyszli wspólnie z Orkiestrą świętować. Wysłuchaliśmy również hymnu.

Jerzy Owsiak podsumował ten wyjątkowy moment:

Australio jesteśmy z Tobą.

Niezwykle piękny moment, ale taki nasz orkiestrowy. Bo zawsze tak reagujemy, kiedy komuś należy się słowo wsparcia. W takich chwili natychmiast jesteśmy gotowi by wyrazić solidarność z tymi, którym należy się pomoc.

Przyszykowaliśmy wielką flagę Australii i wysłuchaliśmy jej hymn. A kiedy pod scenę zobaczyliśmy uczniów szkoły morskiej w Darłowie – zaprosiliśmy ich na scenę.

Światełko do Nieba

Godzina 20.00 to moment wyczekiwany przez setki tysięcy wolontariuszy i darczyńców. To chwila, w której tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku Światełko rozpoczęło się w Gdańsku. Jurek Owsiak rozpoczął je słowami: Łączymy się teraz z Gdańskiem i czekamy na ważne słowa i ważne wspomnienia. Pamiętajcie, że ten dzień jest po to, abyśmy mogli być razem!

Na scenie przed Europejskim Centrum Solidarności rozbrzmiał utwór “Sound of silence”, który przed rokiem stał się nieoficjalnym hymnem gdańskiej żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *