WOŚP w ramach współpracy z Mastercard zebrano prawie milion złotych ! W licytacji nadal samochód z serialu „Knight Rider”

Podziel się:

fot.pras

Już po raz ósmy Mastercard zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas Finału, umożliwiając zasilenie konta Orkiestry dzięki eSkarbonkom czy akcji #MastercardGraZWOŚP na Twitterze. Wciąż jeszcze można licytować niezwykły samochód z serialu „Knight Rider” w ramach trwającej aukcji Allegro dla WOŚP.

W tym roku po raz trzeci z rzędu Mastercard umożliwił wpłaty za pośrednictwem eSkarbonek, czyli „wirtualnych puszek”. Wolontariusze WOŚP mogli wygenerować i udostępniać znajomym swój unikalny link, za pomocą którego darczyńcy wpłacali darowizny z wykorzystaniem bezgotówkowych płatności online. W czasie tegorocznego Finału wolontariusze i sztaby założyli 1565 eSkarbonek. Dodatkowo można było skorzystać z „głównej” eSkarbonki na stronie. Łącznie tym sposobem przekazano na WOŚP aż 612 820 zł, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.
Już po raz siódmy na Twitterze w dniu Finału WOŚP najpopularniejszym hashtagiem był  #MastercardGrazWOŚP. Za pierwszy tweet lub retweet jednego użytkownika opublikowany w dniu Finału z tym hashtagiem, Mastercard zadeklarował przekazanie 5 złotych na konto Orkiestry. Łącznie podczas Finału, użytkownicy opublikowali 38 625  takich tweetów. Hashtag był przez większość doby numerem 1 w „trendach” na polskim Twitterze, pojawiał się też w „trendach” światowych. Dzięki zaangażowaniu użytkowników kwota zebrana tą drogą dla Orkiestry w ciągu 24 godzin wyniosła 193 125 zł. Tym samym, podobnie jak w poprzednich latach, zeszłoroczny wynik został pobity – tym razem o niemal 30 tys. zł.
Mastercard, chcąc docenić zaangażowanie użytkowników Twittera i podziękować im za ogromne wsparcie dla Orkiestry, postanowił przekazać Fundacji kwotę 250 000 zł. Łącznie, od początku inicjatywy, czyli od 2014 r., dzięki akcji „Mastercard gra z WOŚP” wspólnie z użytkownikami Twittera udało się zebrać dla Orkiestry ponad 1 250 000 zł.
Do końca stycznia trwa jeszcze aukcja, z której dochód w całości zostanie przekazany na konto WOŚP. Chodzi o legendarne auto z serialu „Knight Rider”, przekazane Fundacji przez Mastercard, po przywróceniu go do stanu świetności przez Braci Collins. Auto, które nie tylko mówi, ale również „puszcza oczko” można licytować w ramach aukcji Allegro dla WOŚP. Aktualna cena za ten wyjątkowy samochód przekroczyła już 100 000 zł.
(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *