77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy

Podziel się:

fot.

Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA w sezonie 2020. Znalazło się w nim osiem rund sprawdzonych w tegorocznej edycji najstarszego na świecie rajdowego czempionatu. W doborowym gronie znalazł się również 77. Rajd Polski, który będzie czwartą rundą FIA ERC 2020 i zostanie rozegrany w dniach 26 – 28 czerwca, w ostatni weekend miesiąca. Wraz z pięcioma innymi rajdami „Polski” znalazł się także w kalendarzu juniorskich seriali FIA ERC1 i FIA ERC3.

Przyszłoroczny polski klasyk – podobnie jak jego wszystkie edycje od roku 2005 – po raz szesnasty z rzędu zostanie rozegrany na szutrowych odcinkach specjalnych w regionie mazurskich jezior, a bazą międzynarodowej imprezy będą już tradycyjnie malownicze Mikołajki. 

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2020: 

1: Azores Rallye (szutry)   26-28 marca

2: Rally Islas Canarias (asfalt)   07-09 maja

3: Rally Liepāja (szutry)   29-31 maja

4: 77. Rajd Polski (szutry)   26-28 czerwca

5: Rally di Roma Capitale (asfalt)   24-26 lipca

6: Barum Czech Rally Zlín (asfalt)   28-30 sierpnia

7: Cyprus Rally (szutry)   09-11 października8: Rally Hungary (asfalt)   06-08 listopada 

Rywalizacja w FIA ERC 2020 rozpocznie się na atlantyckich wyspach. Inauguracyjną rundą będzie szutrowy Rajd Azorów. Odcinki specjalne Rajdu Wysp Kanaryjskich to z kolei asfaltowe próby sportowe. Pierwszą połowę sezonu zdominują jednak rajdy o luźnych nawierzchniach, bowiem kolejne dwie rundy, Rajd Lipawy na Łotwie oraz 77. Rajd Polski – najstarsza eliminacja mistrzostw Europy – to także bardzo widowiskowe szutry.

 Walka o mistrzowską koronę w drugiej część sezonu będzie natomiast przebiegała głównie na asfaltowych oesach, które znajdą się w harmonogramach rajdów Roma Capitale we Włoszech, jubileuszowego, pięćdziesiątego Barum Zlin w Czechach oraz tegorocznego debiutanta w FIA ERC – Rajdu Węgier. Przedostatnią rundą będzie szutrowy Rajd Cypru. 

(org.)  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *