Zapłakana i roztrzęsiona 9-latka, w piżamie i pantoflach uciekła od nietrzeźwych rodziców

Podziel się:

fot.Policja

Policjanci z Tarnowa podczas patrolu natknęli się na 9-letnią dziewczynkę idąca po zmroku zapłakaną w samej piżamie i pantoflach. Dziecko uciekło z domu po awanturze domowej -informuje Sebastian Gleń z małopolskiej Policji.

W czawrtkowy chłodny wieczór policjanci patrolujący w Tarnowie teren miasta zauważyli idącą ulicą  małą, spłakaną dziewczynkę. Dziecko szło szło przed siebie z gołymi stópkami w pantoflach, ubrane jedynie w krótką piżamkę.  Z powodu przymusowej kwarantanny mieście, widok małej istotki robił jeszcze bardziej przygnębiające wrażenie, wprawiając mundurowych w osłupienie- dodaje Gleń.

Funkcjonariusze ruszyli z pomocą a dziecko zostało ogrzane i owinięte w kurtką jednego z policjantów.

Funkcjonariusze uspokoili roztrzęsioną dziewczynkę. Ustalili, że 9-latka uciekła z domu po tym jak pijany tata wszczął awanturę. Nie mogąc znieść kłótni rodziców opuściła mieszkanie. Miała zamiar znaleźć schronienie w domu swojej cioci- poinformowała policja.

Podczas gdy kolejny patrol interweniował już w miejscu zamieszkania dziecka, gdzie zastał nietrzeźwych rodziców. Potwierdzili oni, że córka podczas kłótni uciekła z domu blisko godzinę temu. Agresywnie nastawione do siebie i policjantów osoby, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu zostały zatrzyma i przewiezione na komisariat.

W organizmie matki prawie 1,5 promila alkoholu, a ojca ponad 2,5 promila. Dziecko zostało umieszczone w jednej z placówek opiekuńczych.

O całej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny, który z uwagi na stwierdzone zaniedbywanie obowiązków rodzicielskich podejmie decyzję co do dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem.

(KWMP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *