Andrzej Piaseczny z mamą Alicją w Afryce! Odcinek już 11 września.

Podziel się:

fot.TVN 

Na podróż życia nigdy nie jest za późno. Z takiego założenia wyszedł też muzyk Andrzej Piaseczny, organizując 81-letniej mamie wyprawę do Namibii. Wszystkie atrakcje utrzymywał przed nią w ścisłej tajemnicy. Panią Alicję czeka więc podróż pełna niespodzianek.

Czy wszystkie przypadną jej do gustu? Czy może trafią się atrakcje, które wywołają porządny dreszczyk emocji? Andrzej zadbał o to, by jego mama zakosztowała różnych przeżyć. Często dla niej szokujących. Okaże się jednak również, że ta wyprawa i dla samego Andrzeja będzie bardzo ważna, pełna wzruszeń oraz niesamowitych doznań.

4N2A5389.jpeg
fot.TVN
Podobno koleżanki Pani Alicji odradzały jej tę wyprawę. Jednak Andrzej jest przekonany, że po obejrzeniu tego show, zmienią zdanie. Mama artysty to pełna ciepła i humoru kobieta, z apetytem na życie. Jak sama mówi, nie liczy lat. Uwielbia podróżować, a ta wycieczka z synem do serca Afryki, będzie najbardziej wyjątkową w jej życiu.
Podróż, która rozpocznie się od spotkania z plemieniem Himba, nazywanym ostatnim plemieniem tradycyjnej Afryki, okaże się niesamowitym przeżyciem. Mieszkańcy wioski wprowadzą Andrzeja i jego mamę w tajniki swoich obrzędów oraz dadzą zakosztować ich codziennego życia. Higiena oparta na dymie zamiast wody, poduszka z drewna, czy szamańskie rytuały – ten świat zrobi niesamowite wrażenie na pani Alicji. A sam Andrzej przyzna, że jeszcze nigdy nie widział mamy bardziej zdziwionej.
Każdego dnia na panią Alicję będzie czekać zupełnie inna, zaskakująca atrakcja. Podróż quadem zakończona wizytą w kolebce ludzkości, czyli Spitzkoppe, gdzie znajdują się rysunki na skale liczące sobie 4000 lat. Rajd po wydmach, lot helikopterem, safari i podziwianie przepięknych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, zakończone spotkaniem oko w oko z lwem!  Jedna z tych niespodzianek wywoła takie emocje, że usłyszymy krzyk pani Alicji. Z radości czy przerażenia?
Oprócz atrakcji związanych z afrykańskim kontynentem, Andrzej zabierze ze sobą bardzo osobisty prezent dla mamy, który wykonał w Polsce. Ten podarunek wywoła ogromne wzruszenie zarówno u pani Alicji, jak i samego autora tego pomysłu. I to nie będą jedyne pełne miłości, wdzięczności irodzinnego ciepła chwile. Poznamy wiele opowieści, wspomnień i anegdot z życia Andrzeja oraz jego mamy. O tym jak mama śpiewała kołysanki i dlaczego Andrzej z bratem uważali to za najgorszy pomysł na usypianie dziecka? Po kim Andrzej odziedziczył talent muzyczny? Kogo mu bardzo brakuje? Czym mama potrafi wyprowadzić z równowagi syna?
Ta wyjątkowa, emocjonalna i pełna wzruszeń afrykańska wyprawa Andrzeja Piasecznego i jego Mamy Alicji – w programie „Starsza Pani musi fiknąć”, 11 września, o godz. 21.30, w TVN!
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *