ArcelorMittal wstrzymuje się z wyłączeniem pieca w krakowskiej hucie

Podziel się:

fot.pras.

Wielki piec w krakowskiej hucie nie zostanie wyłączony we wrześniu, jak wcześniej zapowiadał jej właściciel. Firma ArcelorMittal Poland chce ponownie przeanalizować sytuację. Wczoraj przed siedzibą spółki odbyła się demonstracja związkowców.

Jak wcześniej zapowiadała spółka, piec miał zostać wyłączony we wrześniu z powodu problemów, z jakimi boryka się branża hutnicza. „Nadal borykamy się z wysokimi cenami surowców, rosnącymi kosztami uprawnień do emisji CO2 i niewystarczającymi środkami ochrony europejskiego rynku, co bezpośrednio przekłada się na ogromny wzrost importu z krajów trzecich” – pisze firma w swoim komunikacie. Zapewniała jednak, że nie doprowadziłoby to do masowych zwolnień. Wstrzymanie pracy pieca miało być rozwiązaniem tymczasowym.

ArcelorMittal: Piec nie zostanie wyłączony

Spółka jednak podjęła decyzję o wstrzymaniu się z wyłączeniem pieca. Jak twierdzi, chce jeszcze raz ocenić całą sytuację. Decyzja została podjęta dzień po demonstracji związkowców z krakowskiej huty przed siedzibą firmy w Dąbrowie Górniczej. Firma zapewniła o podejściu do manifestacji „z wyrozumiałością”. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że planowane tymczasowe wyłączenie wielkiego pieca i stalowni w tym oddziale jest dla nich źródłem wielu obaw” – napisała.

Od momentu prywatyzacji ArcelorMittal Poland zainwestował w polskie huty ponad 7 mld zł, z czego ponad 3 mld w Krakowie.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *