Biuro podróży Thomas Cook zbankrutowało. Dziesiątki tysięcy turystów czeka na powrót

Podziel się:

fot.

Thomas Cook najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło upadłość. Około 150 tyś turystów którzy utknęli poza granicami kraju czekan na pomoc w sprowadzeniu ich do domów.

Bankructwo Thomas Cook spowodowało największą w historii repatriację w czasie pokoju, mającą na celu sprowadzenie do domu ponad 150 000  turystów.

Thomas Cook zbankrutował

Peter Fankhauser, dyrektor naczelny Thomasa Cooka, powiedział, że upadek firmy jest „sprawą głębokiego żalu”. „To bardzo smutny dzień dla firmy, która była pionierem zorganizowania wakacji i umożliwiła podróż milionom ludzi na całym świecie” informuje w swoim oświadczeniu Thomas Cook.

Spółka złożyła wniosek o zawieszenie jej akcji zwykłych w notowaniach w segmencie premium Oficjalnej listy FCA oraz w obrocie na rynku głównym londyńskiej giełdy ze skutkiem natychmiastowym.

Thomas Cook tysiące pracowników na całym świecie 

Niepowodzenie organizatora wycieczek naraża 22 000 miejsc pracy na całym świecie, w tym 9 000 w Wielkiej Brytanii. Komentując, upadek giganta wśród podróży, Fankhauser przeprosił również „miliony klientów i tysiące pracowników” firmy.

„Jest to dla mnie i reszty zarządu kwestia głębokiego żalu, że nie odnieśliśmy sukcesu. Chciałbym przeprosić miliony naszych klientów oraz tysiące pracowników, dostawców i partnerów, którzy wspierali nas od wielu lat. Pomimo tego W ostatnich tygodniach ogromna niepewność sprawiła, że ​​nasze zespoły nadal stawiały na pierwszym miejscu klientów, pokazując, dlaczego Thomas Cook jest jedną z najbardziej lubianych marek w branży turystycznej poinformował Peter Fankhauser, dyrektor naczelny Thomas Cook.

(pras.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *