Bundesliga. Bayern pokonał Freiburg 3-1. Robert Lewandowski z golem i kolejnym rekordem !

Kolejny gol i asysta Roberta Lewandowskiego w 16 kolejce Bundesligi przeciwko SC Freiburg. Napastnik Bayernu wrócił na pozycję lidera strzelców Bundesligi, oraz przesunął się na trzecie miejsce w historycznej klasyfikacji strzelców.

Bayern Monachium pokonał w meczu wyjazdowym SC Freiburg 3-1 a swoją kolejną bramkę zdobył Robert Lewandowski z dorobkiem 19 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi wyprzedzając Timo Wernera z RB Lipsk który ma jedną trafienie mniej.Lewandowski zdobył swoją 221 bramkę w Bundeslidze i zajmuje obecnie trzecie miejsce w historycznej klasyfikacji.

Dla Bayernu nie był to łatwy mecz po golu Lewandowskiego (16 minuta)  i wyrównaniu Griffo (59 minuta) końcówka meczu zapowiadała podział punktów. W 90 minucie Serge Gnarby zagrał w pole karne gdzie znalazł się młodziutki 18 letni Holender Joshua Zirkzee, który po 104 sekundach obecności na boisku zdobył swoją debiutancką ale jak ważną bramkę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania podwyższył Gnarby który po swoim strzale i udanej interwencji bramkarza poszedł za akcją gdzie w dobitce ustalił wynik spotjania na 1-3 dla Bayernu.

SC Freiburg – Bayern Monachium 1-3

0-1 Lewandowski 16′   1-1 Girfo 59′    1-2 Zirkzee 90+1 ‘    1-3 Gnarby 90+4’