CBŚP zatrzymało 6 osób posiadali i rozpowszechniali pedofilię

Podziel się:

fot.CBŚP Policja

Policja, w skład której wchodzą policjanci z KGP, CBŚP i KWP w Rzeszowie zatrzymała 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich.Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

W trakcie przeszukań policjanci znaleźli różnego rodzaju materiały filmowe i zdjęciowe z zakazanymi treściami. Materiały te znajdowały się na nośnikach danych, w tym na dyskach twardych, które zostały zabezpieczone. Dodatkowo zabezpieczono także kilkadziesiąt telefonów i sprzętów komputerowych. Dokładnej analizie przez biegłych będą również poddane aparaty fotograficzne oraz kamery znalezione u podejrzanych.

W prokuraturze zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. uzyskania dostępu do materiałów z pornografią dziecięcą i zoofilią, posiadania takich materiałów, rozpowszechniania ich przy wykorzystaniu sieci internetowej lub umożliwienia w ramach bezpłatnego hostingu zapoznania lub ściągnięcia takich materiałów innym osobom informuje Komenda Główna Policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KGP.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *