Celnicy przechwycili blisko 23,5 tysiąca paczek papierosów.

Podziel się:

fot.KAS

23 470 zatrzymanych  paczek papierosów to wynik działań prewencyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Papierosy bez polskich znaków akcyzy mundurowi przechwycili w samochodzie kierowanym przez obywatela Ukrainy.

Funkcjonariusze  KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili na terenie Przemyśla i okolic działania prewencyjne pod kątem drogowego monitorowania przewozu towarów z wykorzystaniem systemu SENT. To skuteczne narzędzie wykorzystywane w walce z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi czy wyrobami tytoniowymi.

Do kontroli drogowej wytypowany został m.in.  samochód dostawczy, kierowany przez obywatela Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że mężczyzna przewozi znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. 23 470 paczek papierosów, zapakowanych w foliowych workach, znajdowało się  zarówno w części pasażerskiej jak i przestrzeni bagażowej kontrolowanego pojazdu.

Funkcjonariusze szacują łączną kwotę narażonych na uszczuplenie należności Skarbu Państwa  na blisko 440 tys. złotych.

Zarówno towar, jaki i samochód który posłużył do popełnienia przestępstwa został zatrzymany przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu, który prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

(IAS Rzeszów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *