Chcieli głosować na KO, stawiali krzyżyk w złym miejscu

Podziel się:

Fot. Twitter

 Wybory parlamentarne już za nami, wyniki zostały ogłoszone. W Senacie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 48 miejsc, natomiast na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 43 mandatami. Wynik głównej formacji opozycyjnej mógłby być jednak lepszy, gdyby nie nietypowa pomyłka niektórych jej wyborców.

 Aby głos oddany w wyborach do Senatu był ważny, należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku jednego kandydata. Postawienie tego znaku w więcej niż jednej kratce lub niepostawienie go w żadnej sprawia, że głos jest nieważny. Kratki znajdują się po lewej stronie nazwisk kandydatów. Oddanie ważnego głosu nie powinno przysparzać trudności, jednak część elektoratu KO oddała głos nieważny.

Skreślali logo komitetu zamiast postawić krzyżyk na kandydata

 Na kartach wyborczych kandydatów do Senatu po prawej stronie nazwisk kandydatów niektórych komitetów znajdowały się loga ich ugrupowań. Swoje logo na kartach miała między innymi Koalicja Obywatelska. Jak się okazało, niektórzy wyborcy brali jej symbol za kratkę, w której należy postawić znak „X”. Natomiast właściwą kratkę pozostawiali niewypełnioną. Klasyfikacja tak wypełnionej karty mogła być tylko jedna – głos nieważny.

 Jak widać, należy uważać, gdzie stawia się krzyżyk.

(mat.włas.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *