Cracovia Półmaraton Królewski.Ponad 8000 tysięcy biegaczy w Tauron Arenie w Krakowie!(ZDJĘCIA)

6.Cracovia Półmaraton Królewski cieszy się coraz większym zainteresowaniem.W tym roku udział wzięło 8425 biegaczek i biegaczy którzy wystartowali spod Tauron Areny Kraków by po pokonaniu 21 097,5 km finiszować na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Zwycięzcą 6.Cracovia Pólmaratonu Królewskiego został Etiopczyk ENYEW Mekonnen z czasem 01:01:34 , najlepszym Polakiem okazał się SZOST Henryk z rezultatem 01:05:20 .

Wśród kobiet triumfowała Kenijka Bety Lembus, która na przebiegnięcie dystansu 21,0975 km potrzebowała 1:10.48 (14. miejsce w kategorii „open”). 50 sekund później na mecie zameldowała się Etopka Asifa Kasegen, a tuż za nią jej rodaczka Gebre Dekebo Meseret. Najlepsza wśród Polek była Renata Pliś, która zajęła w klasyfikacji ogólnej 38. miejsce.

Wsród gości mogliśmy zobaczyć m.in Roberta Korzeniowskiego , a także Marcin Lewandowski który zajął drugie miejsce w biegu „Olimpijska 5-tka”