Ćwiczenia antyterrorystów na śląsku z uzyciem Black Hawk (ZDJĘCIA)

Podziel się:

fot.

Po raz pierwszy na Śląsku policyjni komandosi trenują z wykorzystaniem śmigłowca Black Hawk.Tematem szkolenia jest wykorzystanie śmigłowca w działaniach bojowych. Wczoraj odbył się desant kontrterrorystów na dach budynku.

Celem szkolenia jest ćwiczenie wykorzystania śmigłowca w działaniach bojowych. Obejmuje ono m.in. trening różnych technik desantu Zespołów Bojowych z pokładu śmigłowca oraz ich ewakuacji na pokład statku powietrznego. Uczestnicy szkolenia doskonalą swoje umiejętności z zakresu działań wysokościowych, taktyki kontrterrorystycznej i specjalnej oraz wyszkolenia strzeleckiego.

fot.A.Ciozak 

Realizowane przez nich zadania obejmują desant na elementy infrastruktury miejskiej – dachy budynków – oraz tereny zalesione, zatrzymanie osób uciekających samochodem, jak również ewakuację – a wszystko to z wykorzystaniem śmigłowca. Kontrterroryści doskonalą również elementy działań ratunkowych. Szkolenie obejmuje też zajęcia strzeleckie, podczas których policjanci ćwiczą precyzyjną eliminację zagrożeń w sytuacjach zakładniczych.

fot.A.Ciozak

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach utrzymywany jest w ciągłej gotowości bojowej. Dlatego kontrterroryści ciągle doskonalą swoje umiejętności i regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach – również wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca. Tym razem po raz pierwszy śląscy komandosi trenują ze śmigłowcem Black Hawk, podkreślając wszechstronność tej świetnej maszyny.

fot.A.Ciozak

(KGP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *