Czy wiesz, że…: Od 12 listopada na Travel Channel

Podziel się:

fot. TVN / P. Mizerski

Dziecięca wrażliwość, ciekawość świata i skłonność do zadawania pytań nie mają sobie równych. Dzieci uwielbiają podróże, przygody i z łatwością zawierają znajomości. Lubią zwierzęta, chętnie poznają nowe miejsca, smaki, obyczaje. Nie kierują się konwenansami, jak czynią to dorośli, są spontaniczne i pełne empatii. Chłoną wiedzę z otaczającej je rzeczywistości i chętnie dzielą się nią z innymi. Gospodarzami premierowego cyklu Travel Channel będzie rezolutna, błyskotliwa i niezwykle sympatyczna para: dziewięcioletnia Hela i trzynastoletni Szymon.

Dwoje dziecięcych prowadzących wybierze się w niezwykłe podróże po Polsce i świecie. Hela i Szymon zetkną się z obcymi kulturami, niejednokrotnie bardzo odmiennymi od rodzimej. Poznają ludzi o innej obyczajowości, wyglądających inaczej niż Europejczycy. Zobaczą bogactwo fauny i flory na różnych kontynentach. Spróbują smaków i dań, których nie ma w polskiej kuchni. Zapoznają się z proekologicznymi inicjatywami i projektami. Spotkają na swojej drodze wiele ciekawych osób.

fot. TVN / P. Mizerski

fZnajdą się wśród nich zarówno naukowcy i badacze: przyrodoznawcy, zoolodzy, kulturoznawcy, podróżnicy, jak i zwyczajni – niezwyczajni ludzie: opiekunowie zwierząt, plantatorzy, kucharze, rybacy, rękodzielnicy. Słowem: młodzi prowadzący znajdą się w fascynującym otoczeniu i dowiedzą mnóstwa interesujących rzeczy.

Będą dzielić się nimi z widzami: obserwując, relacjonując, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami odwiedzanych zakątków. Dzięki Czy wiesz że… oglądający poznają ogromną ilość ciekawostek i fascynujących faktów podanych w lekki, przystępny i przefiltrowany przez dziecięcą wrażliwość sposób. Dowiedzą się, między innymi, że na świecie nie byłoby czekolady, gdyby nie tropikalne komary zapylające maleńkie kwiaty kakaowców, a słoń na całe życie zapamięta człowieka, który raz dmuchnie mu w trąbę.

Celem programu, oprócz nienachalnej, zabarwionej humorem edukacji, będzie zwracanie uwagi na takie zagadnienia jak: tolerancja, zrozumienie dla kulturowej i mentalnej odmienności, poszanowanie przyrody i troska o nią, szacunek dla zwierząt, mądre podróżowanie uwzględniające szereg ekologicznych zachowań.

Wymienione treści nie będą pierwszoplanowe, ale naturalnie wplecione w akcję i dzięki temu łatwo przyswajalne.


Dynamiczny, pełen ciekawostek, humoru oraz ciepła program będzie idealny dla całej rodziny. Zafascynuje wszystkich wielbicieli dalekich i bliskich podróży, miłośników przyrody, niebanalnego zwiedzania różnych miejsc świata i poznawania związanych z nim ciekawostek.


Emisja cyklu już od 12 listopada o godz. 17:20 na antenie Travel Channel.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *