Dani Arnold bez zabezpieczeń wspiął się na 550 m ścianę. Nowy rekord ! (WIDEO)

Podziel się:

fot.Seya Eggler Franz Hinterbrandner

Szwajcarski alpinista Dani Arnold ustanowił nowy rekord wspinając się na 550-metrową górską ścianę Cima Grande we Włoskich Alpach w czasie  46 minut i 30 sekund , pobijając ostatni rekord o blisko 19 minut.

Szwajcar Dani Arnold skomentował swój wyczyn: Oczywiście jestem bardzo zadowolony z całego projektu. Tak imponująca i stroma ściana bez liny, bez bezpieczeństwa i tak szybkiej wspinaczki jest nie do opisania. Ale nie chodzi tylko o kwestie techniczne, z każdą podróżą do Dolomitów zawsze poznałem nowych, bardzo miłych ludzi. Posiadanie tak wielu sympatycznych przyjaciół na całym świecie jest warte co najmniej tyle samo, co moje rekordy. Dlatego chcę wszystkim tutaj podziękować. Wszyscy przyczynili się do całości i bez nich nie dałbym rady. Natura, góry i zewnętrzne zmysły łączą ludzi i chciałbym jeszcze raz podziękować za każde spotkanie.

Dani Arnold fot.Seya Eggler ,Franz Hinterbrandner

Tre Cime, Comici-Dimai – 46min 30secA beautiful mountain, a incredibly beautiful north face and an unforgettable day😀Many thanks to all my friends for the great support.Dani#mammut_swiss1862 #victorinox #olympus #msrgear #suunto #petzl_official #lightandbyte #montanaskins @rochester.brn#mountains #dreizinnen #dolomiten #speed #freesoloPic: Seya Eggler/ Franz Hinterbrandner

Opublikowany przez Dani Arnold Czwartek, 26 września 2019

mat.Dani Arnold/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *