Dolnośląski ,,Tulipan” zatrzymany wyłudził od kobiet blisko 10 mln złotych

Podziel się:

fot.Policja 

 Rozkochując w sobie kobiety,wyłudzał od nich spore sumy pieniędzy na kwotę blisko 10 mln złotych. 40-latek został zatrzymany grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Dolnośląscy policjanci w wyniku działań operacyjnych namierzyli, a następnie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za oszustwa matrymonialne. Mężczyzna wykorzystywał ich ufność i okradał kobiety  metodą na tzw. „tulipana”.

Tulipan” wiążąc się z pokrzywdzonymi zapewniał je o swoim zaangażowaniu uczuciowym, obiecywał małżeństwo i jednocześnie ukrywał fakt pozostawania w związku z innymi kobietami. Zakochane brały kredyty dla swojego amanta, zastawiały nieruchomości czy pożyczały pieniądze.

Całkowita szkoda wyrządzona przez zatrzymanego amanta kobietom, z którymi pozostawał w związku oraz innym pokrzywdzonym, w tym wysokość zaciągniętych przez nich zobowiązań, to blisko 10 milionów złotych.

Podejrzany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, m. in. oszustwa podatkowe, podrabianie i fałszowanie dokumentów czy wyłudzanie kredytów na kilkadziesiąt milionów zł

Aktualnie decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała asp. szt. Monika Kaleta z KWP we Wrocławiu.

(PD)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *