Dominik Furman.Piłkarz października 2019 PKO Ekstraklasy

Podziel się:

fot.pras

Początek kalendarzowej jesieni należał do Wisły Płock. Nafciarze zdobyli w październiku komplet punktów, co dało im pozycję lidera po trzynastej kolejce. Olbrzymi udział w tych sukcesach miał kapitan drużyny – Dominik Furman. Za swoją grę w tym okresie został wyróżniony tytułem Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Dominik Furman został pierwszym w historii plebiscytu zawodnikiem Wisły Płock wyróżnionym tytułem Piłkarza Miesiąca. Toteż lista klubów w których grali zdobywcy tej nagrody liczy już dziewiętnaście pozycji. Poprzednim nowicjuszem przed Nafciarzami była Arka Gdynia za sprawą Michała Janoty w grudniu 2018 roku. To oznacza jednocześnie, że w obecnych rozgrywkach czwarta nagroda z rzędu powędrowała do przedstawiciela innej drużyny (Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Wisła Płock). Taka seria na starcie sezonu nie zdarzyła się od edycji 2014/2015 (Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice).

Kapitan Nafciarzy stoczył zaciętą rywalizację o wygraną w październikowej odsłonie wyborów Piłkarza Miesiąca z Patrykiem Klimalą z Jagiellonii Białystok. Obaj otrzymali po pięć wskazań wśród kapitanów drużyn ligowych. Również głosowanie kibiców nie przyniosło rozstrzygnięcia. Wprawdzie Furman był tu nad przedstawicielem Dumy Podlasia, ale punkt od fanów przypadł w udziale Rafaelowi Lopesowi z Cracovii. Wobec remisu decyzja o tytule spoczęła zatem w rękach organizatora konkursu. W ten sposób laureatem nagrody Piłkarza Października PKO Bank Polski Ekstraklasy w październiku 2019 roku został wybrany Dominik Furman. Pod uwagę został wzięty między innymi jego udział w drużynowych sukcesach Wisły Płock, która w październiku zdobyła komplet 9 punktów, o 5 więcej niż Jagiellonia i kończyła miesiąc jako lider PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Piłkarz Miesiąca 2019/20

Październik 2019 – Dominik Furman (Wisła Płock)

Wrzesień 2019 – Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Sierpień 2019 – Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Lipiec 2019 – Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *