Dubai : powstaje nowoczesny wieżowiec inspirowany falami pustynnych wydm, wzorowany na odcisku palca Szejka

Podziel się:

Burj Jumeira fot. Dubai Holding 

Nowa ikona na panoramie Dubaju: wysoki na 550 m projekt wieży inspirowany jest harmonijnymi falami pustynnych wydm w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i płynącymi oazami,a podstawa wieży jest zaprojektowana w zarysie odcisku palca Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma.


Fasada wieży będzie pokryta wyświetlaczami cyfrowymi, które można wykorzystać na różne okazje i uroczystości, wzmacniając rolę wieży w sercu działań społeczności Dubaju.

Burj Jumeira będzie centralnym punktem Downtown Jumeira, przyjaznego dla pieszych miasta o mieszanym przeznaczeniu. W budynku znajdą się  apartamenty oraz hotel, nie zabraknie także także unikalnych koncepcji F&B i światowej klasy restauracji. Obszar ten będzie wspierany przez kompleksową infrastrukturę obejmującą najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i inteligentne technologie. Łączność będzie centralnym elementem Downtown Jumeira, z zadaszoną ścieżką łączącą pobliską stację metra Sharaf DG do Burj Jumeira, a przez całą drogę do Burj Al Arab Jumeirah. Bujne parki sąsiedzkie, duże otwarte przestrzenie i zacienione ulice to kluczowe cechy rozwoju.

Platformy obserwacyjne

Burj Jumeira będzie się składać z wielu tarasów widokowych, dzięki czemu odwiedzający będą mogli podziwiać panoramę Dubaju. Dzięki interaktywnym doświadczeniom wykracza poza tradycyjną koncepcję pokładów obserwacyjnych. Główna platforma widokowa jest dostępna poprzez windy z nowoczesnymi ekranami cyfrowymi, które przenoszą gości przez wyjątkowe doświadczenie, aż dotrą do pożądanej platformy. Platforma stanie się głównym miejscem, w którym będzie można oglądać fajerwerki i inne wydarzenia, które odbywają się w Dubaju przez cały rok, a także dać odwiedzającym możliwość wzięcia udziału w sportach ekstremalnych.

Baza Burj Jumeira

Podstawa wieży jest zaprojektowana w zarysie odcisku palca Szejka Mohammeda  i jest zaprojektowana na różne wydarzenia i działania społeczne, kulturalne i artystyczne. Znajdą się w nim także liczne obiekty rozrywkowe, w tym fontanny wodne, tarasowy amfiteatr na świeżym powietrzu, a także pomieszczenie interaktywnego oświetlenia i pokazów sztucznych ogni. Otoczenie bazy Burj Jumeira będzie w pełni zintegrowanym i tętniącym życiem elementem handlowym.

Burj Jumeira fot. Dubai Holding 

(dh.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *