Duda gratuluje Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach

Podziel się:

Prezydent RP Andrzej Duda fot.Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Polski Andrzej Duda pogratulował Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w ukraińskich wyborach prezydenckich.

Polski prezydent wysłał do W. Zełenskiego list z gratulacjami. „Wybór ten jest wyrazem oczekiwania społeczeństwa ukraińskiego na znaczne przyspieszenie działań władz państwowych w reformowaniu sfery politycznej i gospodarczej kraju oraz na zapewnienie bezpieczeństwa i stabilizacji na Ukrainie” – skomentował A. Duda decyzję Ukraińców wyrażoną w wyborach.

Prezydent RP zaznaczył również, że Polska i Ukraina są połączone wspólną historią oraz że Warszawa wspiera Kijów w dążeniach europejskich i euroatlantyckich, a także okazuje solidarność wobec rosyjskiej agresji. „Nasze państwa, zważając na łączące je relacje, powinny być przykładem partnerstwa w regionie, umacniania przyjaznych stosunków i kształtowania wzajemnej zgodności” – dodał.

Oprócz tego, A. Duda zaprosił W. Zełenskiego do złożenia wizyty w Polsce oraz wyraził nadzieję, że jego prezydentura „przyczyni się do umocnienia znaczenia Ukrainy w regionie oraz do wprowadzenia relacji polsko-ukraińskich na nowy pomyślny etap”.

W. Zełenski wygrał wczoraj II turę wyborów prezydenckich na Ukrainie zdobywając 73.2% głosów. Jego rywal, urzędujący prezydent Petro Poroszenko zdobył poparcie 25.3% głosujących.

(KPRP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *