Dzik zaatakował ludzi w Krakowie

Podziel się:

Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay

 Jak poinformowała wczoraj Małopolska Policja, w Krakowie dzik zaatakował 3 osoby. 2 osoby zostały ranne. Zwierzę zostało ostatecznie obezwładnione przez funkcjonariuszy policji oraz weterynarza.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:40 w parku w pobliżu ulicy Jagodowej. Tam dzik zaatakował przechodzącą kobietę, raniąc ją powierzchownie w nogę. Następnie około 14:00 w rejonie bloków mieszkalnych na ulicy Jagodowej dzik przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa. Na pomoc rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika ale został przez niego zraniony w nogę (kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce). Mężczyzna zadzwonił na numer 112. Na miejsce skierowano najbliższy patrol z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków i pluton alarmowy OPP Kraków. Do czasu przyjazdu weterynarza teren był nadzorowany przez policjantów, którzy uniemożliwiali dzikowi przemieszczenie w kierunku osiedla.

Lekarz weterynarii w asyście policjanta (z III kompanii OPP Kraków) zaaplikował dzikowi środek usypiający z broni pneumatycznej (jednak środek działa dopiero po kilku minutach). To rozjuszyło dzika. Gdy szarżował w kierunku lekarza policjant oddał strzał z paralizatora obezwładniając agresywne zwierzę. Po chwili środek usypiający zaczął działać. Dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie poddany badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *