EL.ME 2020. Wygrywamy z Łotwą, hattrick Lewandowskiego !

Reprezentacja Polski wygrała z Łotwą w Rydze 3-0 w meczu EL.ME 2020

Trzy gole Lewandowskiego !

W swoim 109 meczu Robert Lewandowski zdobył swoją 58,59 i 60 bramkę dla Reprezentacji Polski.

Już w 9 minucie po podaniu Szymańskiego nasz najlepszy snajper pokonał bramkarza Łotwy Andrisa Vaninsa . Kilka minut później po dograniu Grosickiego ,,Lewy,, po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W pierwszej połowie bramce Łotyszy zagroził jeszcze w 27 min silnym strzałem sprzed pola karnego Krychowiak lecz jego strzał odbił bramkarz, swoją szansę w 30 min miał jeszcze Grosicki po strzale z ostrego kąta w polu karnym.

Początek drugiej połowy to znakomita szansa Kamila Grosickiego w sytuacji sam z prawej strony pola karnego, za mocno wypuszczona piłka nie pozwoliła trafić w światło bramki naszemu napastnikowi.

W 60 minucie Klicha zmienił Piątek zawodnik Milanu już kilka minut po wejściu oddał mocny strzał zza pola karnego wprost w światło bramki.

Mamy hattricka Lewandowskiego ! W 76 min po zamieszaniu w polu karnym i kiksie Grosickiegodo piłki dopadł Lewandowski który dopełnił formalnosci i strzelił swojego trzeciego gola dając nam trzy punkty.

Po zwycięstwie z Łotwą w Rydze 0-3 prowadzimy w grupie G z 16 pkt, mając trzy punkty przewagi nad Austrią.