Halloween w Warszawskim ZOO, konkursy i moc atrakcji !

Podziel się:

fot.org

W niedzielę 27. października zapraszamy wszystkich o mocnych nerwach oraz tych, co lubią się bać i chcą poczuć dreszczyk emocji na „Halloween ze straaasznie zagrożonymi gatunkami”.

Początek o godz. 11.00 w Hipopotamiarni Warszawskiego ZOO, która zamieni się w mroczną siedzibę przerrrażających zwierzaków i cmentarzysko wymarłych gatunków. Będą strrraszne pajęczyny, zwisające pająki, fruwające nietoperze, potworrrne monidło i… upiorna trumna.

Moc atrakcji !

Będzie można wziąć udział w mini grze terenowej „W poszukiwaniu straaasznie zagrożonych gatunków”. By zdobyć nagrodę trzeba będzie odpowiedzieć na 5 pytań i wykonać 5 przerrrażających zadań: odgadnąć, czyje to czaszki i kości, wykazać się wiedzą o wymarłych gatunkach, sprawdzić, co kryją przerrrażające pudełka – zagadki, stanąć oko w oko z strrrasznymi bezkręgowcami oraz wykonać halloweenową przypinkę. Na najmłodszych będą czekały halloweenowe kolorowanki.

Podczas imprezy będzie okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat zagrożonych gatunków, które można spotkać już tylko w ogrodach zoologicznych oraz wymarłych gatunków zwierząt – praprzodków mieszkańców naszego ZOO. A to już nie zabawa, to poważna sprawa!  Opowiedzą o tym wolontariusze z Warszawskiego ZOO.

UWAGA!!! KONKURSY!!!

12.30 – Przebierz się za straszydło i wygraj konkurs na najupiorrrniejsze przebranie. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród o godz. 12.30!

13.30 – Przygotuj w domu dyniową rzeźbę lub lampion – najciekawsze, najstrrraszniejsze nagrodzimy, wszystkie podarujemy naszym zwierzakom! Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród o godz. 13.30

Na zakończenie o godz. 14.00 (jeśli tylko nie spadnie deszcz) przeniesiemy się na polanę piknikową, gdzie będzie można upiec pyszne jabłka oraz ziemniaczki.

W godz. 14.00-15.00 w Pawilonie Bezkręgowców, fani tych uroczych stworzeń będą mieli wyjątkową okazję odkryć tajemnice bezkręgowców, które zdradzi ich Opiekun.

PRZERRRAŻAJĄCY plan dnia:

Hipopotamiarnia i Akwarium Morskie – 11.00-14.00

– Cmentarzysko wymarłych gatunków

– W poszukiwaniu straaasznie zagrożonych gatunków – mini gra terenowa

– Czyje to kości i czaszki?

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *