Horror w Liubljanie. Polska nie awansowała do finału ME Siatkarzy

Podziel się:

fot.CEV 

Doping dwunastu tysięcy kibiców  podczas półfinału ME Siatkarzy dał awans do finału ekipie ze Słowenii.Polska przegrywa batalie o finał 1-3 W sobote w Paryżu zagramy w ,,małym finale,, o brąz.

Półfinał EuroVolley 2019 będzie czwartym starciem obydwu zespołów w ramach europejskiego czempionatu. W 2015 Biało-czerwoni wygrali w fazie grupowej, ale przegrali znacznie ważniejsze spotkanie ćwierfinałowe. W 2017 Słoweńcy wyeliminowali Polaków z mistrzostw na etapie baraży o ćwierćfinał.

Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski: To był tak naprawdę pierwszy przeciwnik, który postawił nam bardzo trudne warunki. Słoweńcy to zespół z półki wyżej od dotychczasowych rywali.  Gospodarze zagrali tego, czego się spodziewaliśmy, ryzykowali przede wszystkim na zagrywce. Dzisiaj nie zagraliśmy tego, co graliśmy do tej pory. Mieliśmy sporo okazji w kontrataku, których nie wykorzystaliśmy. Słoweńcy wykorzystali naszą słabszą dyspozycję.  Przegrywaliśmy większość setów różnicą dwu punktów. Dzisiaj jest smutny dzień, ale trzeba się zresetować, bo brązowy medal jest także ważny. W sobotę trzeba wrócić do naszego normalnego poziomu.

Reprezentacja Polski mężczyzn w sobotę, w Paryżu zagra w małym finale mistrzostw Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *