IKEA wycofuje ze sprzedaży kubek podróżny. Koncern podał powód

Podziel się:

fot.IKEA

IKEA apeluje do wszystkich Klientów, którzy mają kubek podróżny TROLIGTVIS oznaczony „Made in India”, aby przestali go używać. Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne. Dlatego IKEA zachęca Klientów, którzy posiadają ten kubek, do zwrócenia go w dowolnym sklepie stacjonarnym IKEA i otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy.

IKEA bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa produktów. Wszystkie typy produktów IKEA są stale poddawane testom i muszą być zgodne z obowiązującymi normami, przepisami prawa oraz własnymi wymaganiami wewnętrznymi. Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity.
Wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu. Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych „Made in India”. IKEA wycofuje teraz kubki, pomimo niewielkiego ryzyka natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych.
fot.IKEA
Kubek podróżny TROLIGTVIS jest w sprzedaży od października 2019 r. IKEA zachęca Klientów, którzy posiadają kubek oznaczony „Made in India”, do zwrócenia go w dowolnym stacjonarnym sklepie IKEA i otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy. Dowód zakupu nie jest wymagany.

(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *