Izrael – Polska el.ME 2020. Wygrywamy w Jerozolimie po nerwowej końcówce.

Polska pokonała w Jerozolimie Izrael 1-2 i utrzymała pozycję lidera w gr. G Eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Robert Lewandowski zaczął mecz na ławce rezerwowych.

Izrael-Polska w eliminacjach Euro 2020 to przedostatni mecz w grupie G. Biało-czerwoni zagrają jeszcze ze Słowenią 19 listopada na PGE Narodowym mając już pewny awans na przyszłoroczny turniej.

Od pierwszej minuty na ławce rezerwowych pierwszy raz od ponad sześciu lat znalazł się nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski, który w 63 minucie znalazł się jednak na boisku zmieniając Szymańskiego.

Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymańskiego i zamieszaniu w środku pola karnego piłka trafiła do Krychowiaka, który huknął z bliskiej odległości dając nam prowadzenie.

W pierwszej połowie drużyna Jerzego Brzęczka była drużyną lepszą, stwarzaliśmy groźne sytuacje podbramkowe , kontrolowaliśmy grę. Drużyna Jerzego Brzęczka schodziła do szatni prowadząc 0-1

W 54 minucie drugiej połowy bramkę na 0-2 zdobył Krzysztof Piątek , gol dla Polski padł ponownie po rzucie rożnym piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Bielika i od słupka, na miejscu był zawodnik AC Milanu który dopełnił formalności.

Dla gospodarzy w 88 minucie gola kontaktowego zdobył Dabbur.

Izrael – Polska 1-2 (0-1) 4′ Krychowiak , 54′ Piątek , 88′ Dabbur