Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych wciąż rośnie

Podziel się:

Fot. Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o dwóch kolejnych zmarłych na skutek koronawirusa. To 37-latka i 43-latek. Jednocześnie dzisiaj wykryto 27 nowych zakażeń.

Rano resort zdrowia poinformował, że w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, u której wcześniej wykryto koronawirusa. Pacjentka miała choroby współistniejące i była w ciężkim stanie już kiedy trafiła do szpitala. Według personelu medycznego, przyczyną śmierci było zakażenie patogenem oraz choroby, które pojawiły się w jego rezultacie.

Kilka godzin później M.Z. poinformowało o kolejnym zgonie wywołanym koronawirusem. Zmarł 43-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Radomiu. Również i w tym przypadku pacjent był w stanie ciężkim, a personel medyczny stwierdził, że powodem śmierci było zakażenie SARS-CoV-2. Prezydent Radomia Radosław Witkowski dodał na Facebooku, że zmarły to mieszkaniec powiatu białobrzeskiego i trafił do szpitala 16 marca jako pierwszy pacjent zarażony patogenem.

Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w Polsce wzrosła w ten sposób do 7.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował dzisiaj o 27 kolejnych wykrytych przypadkach zarażenia SARS-CoV-2. Rano informował o jedenastu, w południe o kolejnych szesnastu. Liczba wykrytych od 4 marca przypadków koronawirusa wynosi obecnie 563.

(M.Z.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *