Bundesliga.Lewandowski znowu strzela ! Bayern nowym liderem

Bayern Monachium wygrał szósty mecz z rzeędu pokonując na wyjeździe 3-1  FSV  Mainz . Robert Lewandowski strzelił swoją kolejną bramkę.Dzięki zwycięstwu  nad  Mainz Bayern został  nowym liderem(42 punkty) wyprzedza RB Lipsk (41).

Przed 33 305 widzami w wyprzedanej Operze Arena Bawarczycy wyszli i objęli prowadzenie już po ośmiu minutach. Robert Lewandowski strzelił swoją 22. bramkę w sezonie . Thomas Müller (14) i Thiago (26) zdecydowali się na grę przed zmianą stron.  Jest to szósta z rzędu wygrana Bayernu w Bundeslidze.

Robert Lewandowski z 22 golami

Trener  Hansi Flick wystawił taki sam skład wyjściowy, co w zeszłym tygodniu  w wygranym 5-0 meczu z Schalke.. Lewandowski  już w 8 minucie wykorzystał pierwszą ofensywę akcje po doskonałym zagraniu  Benjamin Pavarda  piłkę trafiła na głowę Polaka który zdobył swoją 22 bramkę w tym sezonie.

1. FSV Mainz 05 – FC Bayern 1: 3 (1: 3)

0: 1 Lewandowski (8); 0: 2 Müller (14 ); 0: 3 Thiago (26 ); 1: 3 St. Juste (45 )