Kradli rowery w Wielkiej Brytanii , sprzedawali je w Polsce szacowana wartość skradzionych rowerów to 80 tyś złotych.

Podziel się:
Jednoślady odnalezione przez policjantów, min. skradzione w Wielkiej Brytanii.fot.Policja

Głogowscy policjanci zatrzymali 33 – latka, stale zamieszkującego w Wielkiej Brytanii, oraz 27 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Jak ustalili policjanci młodszy oferował do sprzedaży, za pośrednictwem internetu, skradzione w Anglii rowery. Były to min. jednoślady o wartości ponad 18 000 złotych. Policjanci zabezpieczyli 6 rowerów o łącznej wartości 80 000 złotych. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci na ślad przestępczej działalności podejrzanych trafili dzięki internetowi, gdzie pojawiło ogłoszenie dotyczące sprzedaży bardzo drogiego roweru brytyjskiej marki o wartości 18 499 złotych. W Polsce oferowany był do sprzedaży za kwotę 9 999 złotych. Informacja o ofercie dotarła do policjantów za pośrednictwem firmy, która współpracuje z brytyjską marką. Policjanci na tej podstawie ustalili miejsce zamieszkania osoby oferującej rower do sprzedaży. Posiadali również numery rowerów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii.

W wyniku sprawdzeń zabezpieczono 6 skradzionych rowerów o łącznej wartości 80 000 złotych. W Polsce oferowane były one do sprzedaży najczęściej za połowę swojej ceny.

Policjanci zatrzymali 27 – letniego pasera, mieszkańca  powiatu głogowskiego, i 33 – latka, stale zamieszkującego w Anglii, który akurat przebywał w Polsce. To on wysyłał kradzione rowery do kraju. Mężczyzna twierdzi, że nabywał je od rożnych osób, których nie potrafi wskazać. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie zakresu i rozmiaru przestępczej działalności obydwu podejrzanych. O odzyskaniu rowerów poinformowano brytyjską policję.

KPP Głogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *