Kraków : CBŚP zatrzymało sześciu pseudokibiców krakowskich klubów, przejęto 15 kg marihuany

Podziel się:

CBŚP i czeska Policja z Ostrawy zatrzymało łącznie dziesięć osób, w tym sześciu pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

fot.CBŚP Policja

W Polsce przejęto 15 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół mln zł, a na terenie Czech zlikwidowano plantację konopi. Zabezpieczono także broń i amunicję. Sprawę nadzoruje Prokuratura Krajowa w Krakowie.

Polscy policjanci nawiązali kontakt z funkcjonariuszami policji czeskiej z Ostrawy. W ramach prowadzonych wspólnie transgranicznych działań, w połowie września już na terenie Polski, zatrzymali 2 osoby. W samochodzie, którym kierowała jedna z nich, znaleźli 15 kg marihuany o szacunkowej wartości ponad pół miliona złotych. Tę akcję przeprowadzono w rejonie przygranicznym, we współpracy z policjantami Śląskiego Komisariatu Policji Autostradowej.

W ramach dalszych działań, na terenie Krakowa i okolic, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejne 4 osoby. Dokładnie przeszukali również zajmowane przez nich nieruchomości. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono mienie podejrzanych w wysokości 186 tys. zł, 15 tys. euro, a także 5 pojazdów o łącznej wartości 1,2 mln zł.

Równolegle policja czeska zlikwidowała plantację konopi oraz zatrzymała 4 kolejnych podejrzanych, przejmując ok. 100 krzaków konopi indyjskiej i blisko 5 kg gotowego narkotyku. Zabezpieczono także broń. W tym m.i n. amunicję kal 9 mm oraz na poczet ewentualnych kar 1,2 mln koron czeskich, 2 nieruchomości i 8 pojazdów, a także 11 kont bankowych użytkowanych przez osoby podejrzane.

Zatrzymani Polacy to mieszkańcy Krakowa w wieku od 30 do 62 lat . Sprawę nadzoruje Prokuratura Krajowa w Krakowie.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *