Kraków. Chcieli podpalić budke z fast foodem.

Podziel się:

fot.Policja

Krakowscy policjanci zatrzymali w nocy dwóch mężczyzn, którzy próbowali podpalić lokal gastronomiczny znajdujący się na krakowskiej Krowodrzy poinformował w poniedziałek Rzecznik Prasowy małopolskiej Policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Policjanci podczas pełnienia służby w jednym z rejonów Krakowa zauważyli 2 osoby znajdujące się przy jednym z lokali z fast foodem. Jeden z mężczyzn  stał na dachu budynku, natomiast drugi na chodniku sprawiał wrażenie jakby stał na czatach. Osoby te ubrane były całe na czarno a dodatkowo założone miały kominiarki oraz rękawiczki.

Policjanci natychmiast podjęli wobec nich interwencję. 25-letni  oraz jego o dwa lata starszy kompan zostali wylegitymowani, oraz poddani kontroli osobistej. Policjanci znaleźli w plecaku mężczyzny, który wcześniej stał na dachu, kanister z łatwopalną substancją.

W związku z podejrzeniem usiłowania podpalenia lokalu, obaj zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do policyjnego aresztu. Jak się później okazało, mężczyźni przyjechali na miejsce skuterem bez tablicy rejestracyjnej, aby uniknąć  możliwości ewentualnego namierzenia ich po numerach.  

Tłumaczyli się oni, że celem wyjścia na dach było odnalezienie zgubionego wcześniej przedmiotu. Policjanci ustalają jednak prawdziwe motywy ich działania.

Wobec 25 oraz 27-latka został zastosowany policyjny dozór. Obaj odpowiedzą za usiłowanie sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *