Liga Mistrzów. Fantastyczny mecz w Paryżu. PSG eliminuje Bayern !

Po wspaniałym ale przegranym 2-3 meczu w Monachium z PSG przyszedł czas ćwierćfinałowy rewanż w Paryżu. Bayern pomimo wygranej 0-1 z PSG odpada z Ligi Mistrzów po niesamowitym pilkarskim widowisku i to właśnie mistrzowie Francji meldują się w półfinale Ligi Mistrzów.

Bayern do rewanżowego meczu na  Parc des Princes w Parzyżu przeciwko PSG wyszedł mocno osłabiony. Zabrakło m.in Roberta Lewandowskiego, Leona Goretzki, Serge’a Gnabry’ego czy Nikolasa Suele. Bayern miał wiellkie plany w Paryżu, obrońca tytułu chciał wywrzeć presję na PSG ,ale mistrzowie Francji stwarzali bardzo groźne sytuacje pod bramką Neuera.

Znakomicie spisał się duet PSG Mbappe z Neymarem, brazylijczyk  miał kilka dogodnych okazji trafiając m.in w słupek i poprzeczkę , kilkukrotnie drużynę Bayernu ratował również Manuel Neuer.

Jedyną w tym meczu i zwycięską bramkę dla Bayernu zdobył w 40 minucie Maxim Choupo-Moting. Emocje na najwyższym piłkarskim światowym poziomie  towarzyszyły nam do ostatnich minut, mistrzowie Niemiec nasciskali do końca lecz nie byli w stanie juz pokonać Keylora Navasa. Pomimo wygranej 0-1 to własnie dużyna PSG z zaliczką z pierwszego meczu melduje się w pólfinale Champions League.

Paris Saint-Germain – FC Bayern 0: 1 (0: 1)

Paris Saint-Germain – Navas – Dagba, Danilo, Kimpembe, Diallo (58th Bakker) – Paredes, Gueye – Di Maria (88th Herrera), Neymar, Draxler (73rd Kean) – Mbappé

FC Bayern- Neuer – Pavard, Boateng, Hernández, Davies (71st Musiala) – Kimmich, Alaba – Sané, Müller, Coman – Choupo-Moting (85. Martínez)