Liga Mistrzów.Tottenham Hotspur- RB Lipsk 0-1 świetny mecz Lipska, bohater w Tottenhamie

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Tottenham przegrał na własnym stadionie z RB Lipsk 1-0. Niemcy dominowali w meczu, gdyby nie bramkarz gospodarzy wynik w rewanżu byłby trudnym do odrobienia zadaniem dla popularnych ,,Kogutów,,.

Od pierwszego gwizdka RB Lipsk dominował na boisku i stwarzał sytuacje bramkowe, kilka bardzo groźnych strzałów które Lloris fantastycznie wybronił, było dowodem na dominację drużyny z Lipska nad Tottenhamem w pierwszej części spotkania. W Tottenhamie wyraźnie brakowało takich graczy jak Harry Kane, Heung-Min Son i Moussa Sissoko.

Po przerwie Lipsk znów był znacznie lepszy, choć goście również zawdzięczają swojemu bramkarzowi Peterowi Gulacsiemu wybronione groźne strzały. Goście strzelili jedynego gola w tym meczu z miejsca w 58 minut po tym, jak Ben Davies sfaulował w polu karnym  Konrada Laimera sędzia podytktował rzut karny, a Werner pokonał wspaniałego Hugo Llorisa z 11 metrów.

W drużynie Tottenhamu na ogromne słowa uznania zasługuje Hugo Lloris ,dzięki któremu Tottenham pojedzie do Lipska ze stratą tylko jednego gola.