Liga Narodów – Polscy siatkarze w turnieju finałowym wywalczyli brąz pokonując Brazylię !

W finałowym turnieju Ligi Narodów w Chicago pokonaliśmy Brazylię 3-0  (25-17, 25-23, 25-21) i zdobyliśmy brązowy medal.

Fantastyczny występ w niedzielny wieczór zaliczył Bartosz Bednorz który zdobył łącznie 20 pkt, a w całym turnirju 76 pkt, dzięki temu  trafił do Final Six Ligi Narodów.

Polska zajęła piąte miejsce w rundzie wstępnej turnieju  przy  11 zwycięstwach z 15 meczów. W fazie wstępnej do  finałów po raz pierwszy pokonaliśmy Brazylię w pięciu setach, oraz sensacyjnie wygraliśmy z Iranem.

W sobotnim półfinale silniejsza okazała się  Rosja . W międzyczasie Brazylia ukończyła pierwszą rundę wstępną przy 14 zwycięstwach, po czym przegrała z Polską i wygrała z Iranem w rundzie finałowej, oba razy w pięciu setach.