Ligi Mistrzów. Liverpool -Atletico. Obrońca trofeum odpada z rozgrywek !

Środowy mecz na Anfield Road podczas 1/8 finału Ligi Mistrzów Jurgen Klopp zapewne zapamięota na długo. Liverpool przegrywa po dogrywce z Atletico Madryt 2-3 i odpada z rozgrywek.

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów Liverpoolu z Atletico odbył się przy pełnych trybunach, pomimo napiętej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Po golu Wijnalduma w 43 minucie Liverpool odrobił jednobramkową stratę , mecz tak naprawdę zaczął się od początku. Ateletico po przerwie było zespołem któremu nie zabrakło niczego – energii, pomysłów ,a do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Gol Firmino w 94 minucie dogrywki wydawał się zbliżyć ekipę Jurgena Kloppa do kolejnej fazy Ligi Mistrzów .Diego Simeone miał jednak nosa do zmian, wprowadzony w 56 minucie Llorente został bohaterem Madrytu , strzelając dwa gole w dogrywce (97′ i 105+1′ minuta) doprowadził do euforii, w 121 minucie dogrywki Alvaro Morata pogrąża Liverpool zdobywając zwycięską bramkę.