Lotnisko Chopina przewoziły ponad 8,5 kg heroiny o astronomicznej sumie, wpadły podczas kontroli.(WIDEO)

Podziel się:

fot.IAS Warszawa

Narkotyki o szacunkowej wartości ponad 1,7 miliona złotych zatrzymali na Lotnisku Chopina funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Zabezpieczono Ponad 8,5 kg heroiny ukrytej w walizkach podróżnych.

Jak poinformował IAS heroinę przewoziły dwie podróżne – obywatelka Holandii i Wielkiej Brytanii, które przyleciały z Johannesburga do Warszawy odrębnymi rejsami.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, nie potrafiły wyjaśnić celu pobytu w Republice Południowej Afryki, jak również wyboru powrotnej trasy do Holandii i Wielkiej Brytanii przez Warszawę, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy i w konsekwencji przeprowadzenie kontroli walizek.

Zabezpieczona heroina fot.IAS Warszawa

Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie, ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego poinformawała Izba

Wstępny wynik badania narkotestem jak i szczegółowe badania w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziły, że jest to heroina.

Jak poinformował IAS podróżne zostały zatrzymane. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, Sąd zastosował wobec obu kobiet tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie w sprawie przemytu znacznych ilości narkotyków prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

„Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat” – powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

fot.IAS Warszawa

To kolejne w tym roku udaremnione próby przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. W czerwcu br. mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny, miesiąc później ponad 5 kg heroiny ukryła w walizce obywatelka Hiszpanii.

(IAS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *