Lotto Ekstraklasa : Beniaminek z Sosnowca postraszył Legie.

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:2 w ramach 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mimo że gospodarze dwkrotrotnie wychodzili na prowadzenie, to aktualni mistrzowie Polski zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Co ciekawe, wszystkie bramki w drugim czwartkowym spotkaniu zostały zdobyte głową.

Znakomicie w to starcie weszli zawodnicy Zagłębia. Już w 8. minucie Piotr Polczak wpakował piłkę głową do siatki. Chwilę później Carlitos uderzył minimalnie nad bramką z 15. metra. W pierwszej połowie nie brakowało sytuacji do zdobycia kolejnych goli, lecz po 45 minutach pachniało sensacją na stadionie w Sosnowcu.

Tuż po zmianie stron błyskawicznie do wyrównania doprowadził William Rémy po stałym fragmencie gry. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a lustrzany rzut wolny oglądano po drugiej stronie boiska. Tym razem gola samobójczego zapisał sobie na koncie najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu Ekstraklasy. Legia udowodniła, że tak łatwo się nie podda i bramkę na 2:2 zdobył Adam Hloušek. Początkowo futbolówka trafiła w słupek, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Czech i umieścił ją między słupkami. Rezultat ustanowił Sandro Kulenović, a asystę zanotował Michał Kucharczyk. Dzięki wygranej Legia Warszawa wskoczyła na fotel lidera i pozostanie tam co najmniej do soboty, kiedy swoje spotkanie rozegra Lechia Gdańsk.

Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 2:3 (1:0)

Gole: Polczak (8’), Carlitos (49’ sam.) – Remy (47’), Hlousek (84’), Kulenović (88’)

Żółte kartki: Banasiak (93’) – Nagy (43’), Kulenović (62’)

Sędzia główny: Mariusz Złotek

ZAGŁĘBIE: Kudła – Heinloch, Cichocki, Polczak, Mraz – Milewski (Jędrych 97’), Babiarz (Vokić 69’) – Wrzesiński, Pawłowski, Udoviczić – Sanogo (Banasiak 80’)

Rezerwowi: Perdijić, Kokoszka, Mello, Kumor.

LEGIA: Majecki – Stolarski (Kulenović 46’), Wieteska, Remy, Hlousek – Cafu, Martins (Astiz 94’) – Kucharczyk, Szymański, Nagy – Carlitos (Niezgoda 84’)

Rezerwowi: Cierzniak, Philipps, Pasquato, Hamalainen.