Małopolska: Pościg za pijanym kierowcą. Staranowany radiowóz finałem pościgu

Podziel się:

fot.Małopolska Policja

Policjanci dąbrowskiej drogówki ścigali kierowcę audi, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym a na sygnały do zatrzymania nie zareagował. Pirat drogowy staranował radiowóz  policyjnej blokady. Kierowca przewoził 11-letnie dziecko i miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dorowie Tarnowskiej, pełniąc służbę w Szczucinie, zauważyli  kierującego audi A3, który zatrzymał się w miejscu niedozwolonym.  Polecili kierowcy zjechanie z drogi na pobliski parking. Ten nie dostosował się jednak do wydanego polecenia i gwałtowanie ruszył z miejsca. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem jadąc na sygnałach uprzywilejowania i poformowali dyżurnego o sytuacji i trasie przejazdu. Kierowca audi nie reagował na sygnały do zatrzymania, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ryzykownie wyprzedzał inne pojazdy, a prędkość, z jaką się poruszał na poszczególnych odcinkach dróg, osiągała blisko 140 km.

Tymczasem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie w celu udzielenia pomocy policjantom ruchu drogowego skierowali się na trasę pościgu do miejscowości Wola Szczucińska, gdzie zatrzymali radiowóz. Zanim jednak zdążyli wysiąść i rozstawić blokadę, nadjechał uciekinier, który z impetem wjechał w policyjną skodę.

W wyniku zderzenia 34-letni kierowca audi oraz dwóch funkcjonariuszy doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. W audi był także 11-letni pasażer ale doznał obrażeń i został przekazany matce.

Po zaopatrzeniu medycznym policjanci i kierowca audi opuścili szpital – doznali jedynie niegroźnych potłuczeń.

34-letni mieszkaniec gminy Szczucin miał  1,3 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Po zebraniu dodatkowych materiałów usłyszy także zarzut spowodowania kolizji bądź wypadku.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *