Mayday 2019. 25 zatrzymanych w akcji antynarkotykowej.

Podziel się:

fot.scren YouTube Policja Śląska

Mayday 2019 w Katowicach. Policjanci oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, zatrzymali 25 osób, które posiadały przy sobie narkotyki.Do działań przed halą, gdzie odbywała się impreza, użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków.

Z 10 na 11 listopada w katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów.

Pomimo, że uczestnicy koncertu doświadczeniem lat ubiegłych mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 25 osób, które miały przy sobie narkotyki. W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Mayday 2019.Policja zatrzymała 25 osób.

Do działań użyto psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extazy.

Stróże prawa przechwycili łącznie ponad 30 działek dilerskich amfetaminy, prawie 40 porcji marihuany i haszyszu oraz 70 tabletek ekstazy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

(Policja Śląska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *