Mieszali mleko z wodą. Straty zakładu to wielomilionowe sumy

Podziel się:

fot.Pixabay 

Policjanci z Poznania zatrzymali oszustów dostawców dla jednej ze spółdzielni mleczarskich, którzy w swoim przestępczym procederze mieszali mleko z wodą.  Narazili oni zakład na wielomilionowe straty. Sprawa jest rozwojowa informuje wielkopolska Policja.

Zatrzymano w tej sprawie 11 osób. Są to kierowcy cystern do przewożenia mleka – pracownicy spółdzielni mleczarskiej, oraz rolnicy dostarczający mleko. Ta grupa przestępców jest związana z oszustwem mieszania mleka z wodą. Poszkodowanymi są dostawcy mleka. Straty są wielomilionowe.

Wykonano także oględziny 20 pojazdów – cystern do przewożenia mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono tymczasowo mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, złożyli oni bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Sprawa jest prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za tego typu przestępstwo oszustwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności .

(Policja wielkopolska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *