Narciarze powalczą o Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu

Podziel się:

fot.Paweł Murzyn

W sobotę, 8 lutego w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbędzie się trzeci z czterech etapów zawodów o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Narciarze-amatorzy spróbują swoich sił w slalomie gigancie na naturalnie zaśnieżonej trasie w Dolinie Gąsienicowej. Miejsca uzyskiwane przez zawodników przeliczane są na punkty wliczane do klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. W tym roku zmaganiom dorosłych towarzyszy będzie również II Puchar Zakopanego Dzieci.

To już siódma edycja zawodów dla miłośników narciarstwa, na które co roku przyjeżdżają pasjonaci z całej Polski. Pierwsze dwa etapy zmagań mamy już za sobą – 11 i 25 stycznia narciarze walczyli o Puchar na terenie ośrodka Narciarsko–Rekreacyjnego Harenda Zakopane. Dotychczas w rywalizacji wystartowało prawie trzystu miłośników nart.

Najbliższe zawody odbędą się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch, na trasie w Dolinie Gąsienicowej. – Co roku Puchar Zakopanego na Kasprowym przyciąga zarówno amatorów, jak       i bardziej doświadczonych narciarzy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na trasie w alpejskich warunkach – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Tegorocznemu Pucharowi Zakopanego towarzyszy także II Puchar Zakopanego Dzieci organizowany w ramach 43. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych. Uczestnicy pucharowej rywalizacji podzieleni są na kategorie wiekowe, na starcie Pucharu Zakopanego Dzieci zobaczymy narciarzy w wieku od 5 lat.

(PKL)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *