Nie lubił pasterek i jako 6-latek pił wino na wigilii. Lider Bayer Full zaskakuje odważnym wyznaniem.

Podziel się:

fot.pras

Dla Sławomira Świeżyńskiego święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Ale gwiazda tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką” ma też kilka niemiłych wspomnień związanych z tym szczególnym okresem.  
 
Słowami Świeżyński bardzo ceni sobie tradycję i wartości rodzinne. Uwielbia swoje wnuki i obsypuje je prezentami. Zdarzało mu się nawet przebierać za Mikołaja. 
 

Oni mają Boże Narodzenie przez cały rok. Czasem synowe upominają mnie, że rozpieszczam chłopaków, ale ja inaczej nie umiem. Mam ogromną radość jak mogę coś im sprezentować – mówił w jednym z wywiadów Sławomir Świeżyński. 


Rodzinne święta wiążą się z jeszcze jednym wspomnieniem lidera Bayer Full. W rozmowie z Super Expressem wyznał, że jako dziecko na wigilii u babci Agnieszki dostawał do picia… wino! 

 

Miałem może z 6 lat, a już piłem czerwone wino. Jaki byłem dumny! Czułem się taki dorosły. Dopiero po latach zrozumiałem… Babcia chciała nam pokazać, to nie trucizna, możesz napić się, ale trochę, w domu, kulturalnie, przy stole, a nie po chamsku, w kryjówce. Tak też później postępowała mama, gdy byłem nastolatkiem: “Chcesz się uraczyć winem z kolegami? To nie w krzakach. Ja nawet podam wam kieliszki, tylko przyjdźcie do domu”. Tak wychowywałem też swoich dwóch synów – wyznał lider Bayer Full, który już 31 grudnia podczas “Sylwestra Marzeń z Dwójką” zaśpiewa swoje największe przeboje. 


Swoją edukację i życiową drogę Świerzyński związał z muzyką. Skończył kaliskie Technikum Budowy Fortepianów, zarabiał jako stroiciel. Był niezwykle utalentowany, co czasem ma niespodziewane skutki. 

 

Największą katuszą dla mnie jest słuchanie organistów w kościele.Czasem idę do naszego księdza proboszcza i mówię „Niech ksiądz mi nie zadaje pokuty, ja już organisty wysłuchałem. Moja mama zawsze mówiła: „Każdy śpiewa jak potrafi na chwałę bożą”. Dobrze, jestem w stanie się na to zgodzić, ale pod jednym warunkiem – niech orkiestry strażackie nie grają na pasterce. Bo jak oni grają, to ta biedna dziecina mało z kołyski nie wypadnie. Był taki czas, że ja przez te orkiestry dęte w ogóle nie chodziłem na pasterkę – wspominał w swojej biografii „Cesarz disco-polo”.


Przypomnijmy, że Sławomir Świeżyński razu z zespołem Bayer Full będzie gwiazdą tegorocznego koncertu sylwestrowego TVP. Oprócz niego na scenie na Równi Krupowej w Zakopanem wystąpią również: Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Chris Norman, Zenon Martyniuk & Akcent, Weekend, Golec uOrkiesra, Gromee, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies oraz Thomas Anders & Modern Talking Band oraz Piękni i Młodzi.

“Sylwester Marzeń z Dwójką” już 31 grudnia od godziny 20:00 w TVP2.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *