Nielegalnie udostepniał w internecie telewizję pobierając opłaty. Serwer ukrył w lodówce

Podziel się:

fot.Policja

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-latka podejrzanego o nielegalne udostępnianie programów płatnych platform cyfrowych tzw. “sharing”. Straty  firm z branży mediów to około 6 mln złotych.

Jak informuje Policja mężczyzna od kilku lat w Internecie nielegalnie udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.Za tę usługę pobierał opłatę w wysokości  około 360 złotych rocznie, która jest znacznie niższa od legalnego abonamentu.

W wyniku przeszukań których dokonano na terenie 3 województw zlikwidowano trzy serwery sharingowe onsługujące około 800 użytkowników, oraz urządzenia do rozprowadzania sygnału telewizyjnego , dekodery, telefony, dokumenty , karty SIM, komputery ,pieniądze oraz cyfrową walutę BitCoin.

W wyniku ustaleń mężczyzna zarobione środki w celu ukrycia ich faktycznego pochodzenia transferował przez konta działające na zasadach wirtualnych portfeli i kont w bankach założonych na podstawione osoby tzw. słupy.

Serwer ukrył w lodówce 

Sprawca działał bardzo ostrożnie i ukrywał swoją tożsamość w sieci w trakcie transferowania nielegalnie zarobionych pieniędzy. Dodatkowo administrowany przez niego nielegalny serwer sharingowy, który posiadał w miejscu zamieszkania umiejscowiony był w piwnicy i aby nie został znaleziony przez organy ściągania ukryty był w zabudowie lodówki, w której dla niepoznaki przechowywana była również żywność.

Zatrzymany usłyszał zarzuty z art. 299§1 i §6 kk oraz z art. 6 ust. 1 Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym.

Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KGP)

 

 

 


   	

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *