Ostatnie finałowe zgrupowanie Miss Polski 2019 ! (ZDJĘCIA)

Podziel się:

fot.Kinga Polkowska

Rozpoczęło się zgrupowanie przygotowawcze finalistek 30. jubileuszowej edycji Narodowego Konkursu Piękności. Zanim 8 grudnia o godzinie 20.00 na scenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019, spędzą pracowite 10 dni na Śląsku. Od czwartku, 27 listopada przebywają w Hotelu Dębowiec w Bielsku Białej.

 

Najwięcej czasu pochłaniają oczywiście próby choreograficzne, ale gospodarz koncertu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zadbał również o to, by finalistki choć trochę poznały historię i największe atrakcje regionu.

fot.Kinga Polkowska

Najpiękniejsze Polki gościły więc w zabytkowej Kopalni Guido, gdzie ekspresowy zjazd w ciemnościach, który zajął zaledwie kilkadziesiąt sekund, pozwolił im znaleźć się w najstarszych dostępnych rejonach kopalni. Jakby w kontraście do podziemnych korytarzy, finalistki Miss Polski 2019 wybrały się do Wisły-Malinki na skocznię im. Adama Małysza. Miały rzadką okazję podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego z wysokości 660 metrów nad poziomem morza. Potem odwiedziły jeszcze Muzeum Zamkowe w Pszczynie, jezioro Paprocany w Tychach oraz niezwykłe osiedle górnicze Nikiszowiec w Katowicach, które powstało w latach 1908-1919 i przetrwało w prawie niezmienionej formie, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii o niebagatelnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

fot. Kinga Polkowska

Jubileuszowy koncert Miss Polski 2019 poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Materiały archiwalne skomentuje Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą Galę, zaś rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży. Poza zapierającymi dech w piersiach pokazami kolekcji, goście Gali oraz widzowie przed telewizorami, obejrzą występy gwiazd polskiej sceny muzycznej: Kombii, Grzegorza Hyżego i Sylwii Grzeszczak. 

fot.Kinga Polkowska

fot.Kinga Polkowska

fot.Kinga Polkowska

fot.Kinga Polkowska

fot.Kinga Polkowska

fot.Kinga Polkowska

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *