Pił podczas jazdy bo bolała go głowa,miał prawie 3 promile !

Podziel się:

fot.Pixabay

Mieszkaniec Pisza wraz z pomocą Policji udaremnili jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie Tira-a. Mieszkaniec Pisza miał podejrzenia, że kierowca TIR-a jest pijany, jednak kiedy próbował powstrzymać go od dalszej jazdy, doszło między nimi do szarpaniny, pijanego 61-latka udało się obezwładnić z pomocą Policji.

fot.Pixabay

Mieszkaniec Pisza postanowił wyprzedzić tira, po czym zwalniając zmusił kierowcę mercedesa do zatrzymania się. Samochód ciężarowy udało się zatrzymać na wysokości miejscowości Szeroki Bór. 40-letni piszanin zbliżył się do kierowcy ciężarówki i próbował odebrać mu kluczyki. Wcześniej wyraźnie poczuł od niego alkohol. Między mężczyznami doszło do szarpaniny.

Pił alkohol bo bolała go głowa..

Sytuację zauważyli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie, którzy w tym czasie tą trasą jechali w kierunku Pisza. Funkcjonariusze zatrzymali się i pomogli obywatelowi w obezwładnieniu kierowcy tira i zabraniu mu kluczyków, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie jazdy..

Ten, jak się okazało, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że pił po drodze alkohol, bo bolała go głowa

Dalsze czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego wykonywali policjanci piskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Ustalili, że pojazdem ciężarowym marki Mercedes kierował 61-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca powiedział policjantom, że alkohol pił podczas jazdy, bo bolała go głowa. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu nieodpowiedzialnego kierowcy w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu 61-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(Policja WM)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *