PKO Ekstraklasa.Legia znów gromi,kapitalny występ Pawła Wszołka.

W meczu 15 kolejki PKO Ekstraklasy przy Łazienkowskiej rozgromiła Górnika Zabrze 5-1 ,w drużynie prowadzonej przez Vukovića znaczącą rolę odegrał Paweł Wszołek zdobywając dwie bramki i asystując w kolejnych dwóch golach.

Legia prowadziła do przerwy po golu Wszołka w 28 minucie. Prawdziwy festiwal bramek dla Legii zaczął się w 54 min było to 9 minut które pogrążyło ekipę z Zabrza.

To bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Mi oglądało się to bardzo przyjemnie. Kontrolowaliśmy mecz i cały czas dążyliśmy do strzelenia kolejnych goli. Podeszliśmy do Górnika z respektem, co dało nam grę na tak wysokim poziomie. To główny warunek, aby wyglądało to tak dobrze. Mam świadomość, że jeszcze przy wyniku 0:0 rywale mieli bardzo groźną okazję. Bardzo cienka jest linia dzieląca 5:1 od dużo mniej przyjemnego rezultatu- powiedział po meczu trener Legii Aleksander Vuković.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 5-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Wszołek (29.), 2-0 Bochniewicz (54. samobójcza), 3-0 Wszołek (56.), 4-0 Novikovas (58.), 5-0 Niezgoda (63.), 5-1 Wiśniewski (75.).

Legia: Radosław Majecki – Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik – Paweł Wszołek, Luquinhas (60. Maciej Rosołek), Domagoj Antolić (60. Walerian Gwilia), Andre Martins, Arvydas Novikovas – Jarosław Niezgoda (76. Kacper Kostorz).

Górnik: Martin Chudy – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Eric Janża – Kamil Zapolnik (69. Daniel Ściślak), Szymon Matuszek, Filip Bainović (39. Mateusz Matras), Łukasz Wolsztyński (60. Dawid Kopacz), Jesus Jimenez – Igor Angulo.

Żółte kartki: Filip Bainović, Przemysław Wiśniewski – Górnik.

Sędziował: Mariusz Złotek

Widzów: 22 596