PKO Ekstraklasa. Napastnik Legii drugi raz z rzędu piłkarzem miesiąca

Podziel się:

fot.pras

Nagrodę Piłkarza Grudnia 2019 roku w PKO Bank Polski Ekstraklasie zdobył Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii Warszawa odniósł triumf już w drugim miesiącu z rzędu.

W ośmiu ostatnich kolejkach w 2019 roku Jarosław Niezgoda strzelał średnio gola na spotkanie! Przez ten czas tylko w jednym starciu jego konto snajperskie pozostało puste. W grudniu do swojego dorobku dołożył zaś trzy trafienia – w tym dublet – oraz asystę. Żadnego z jego celnych strzałów w minionym miesiącu nie udało się zatrzymać golkiperom przeciwników. Średnio trafiał raz na 59 minut gry.

Dzięki temu Jarosław Niezgoda zdecydowanie wysforował się on na czoło zarówno w wyścigu po koronę króla strzelców (14 bramek), jak i w klasyfikacji kanadyjskiej (16 punktów). W pierwszym z tych rankingów posiada aktualnie trzy trafienia przewagi nad najskuteczniejszymi przedstawicielami peletonu.

Jarosław Niezgoda dzięki tym osiągnięciom, powtórzył swoje osiągnięcie z listopada i także w grudniu wybrany został najlepszym zawodnikiem miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W 2019 roku w dwóch odsłonach z rzędu oprócz niego triumfował jeszcze tylko Bośniak Zvonimir Kozulj (maj i lipiec). Przed nimi zaś ta sztuka udała się jeszcze Igorowi Angulo (lipiec, sierpień 2017), Nemanji Nikoliciowi (sierpień, wrzesień, październik 2015) i Andrzejowi Niedzielanowi (sierpień, wrzesień 2010).

 

To także czwarty kolejny miesiąc, gdy laur trafia do polskiego gracza. Poprzednio podobna seria miała miejsce między listopadem 2014, a majem 2015.

(pras.ekstraklasa.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *