Chciał przemycić papierosy w zbiorniku paliwa. Wpadł w Korczowej

Podziel się:

fot.KAS

Ponad 10 tys. złotych warte były papierosy, które usiłował przemycić do Polski kierowca samochodu osobowego. Papierosy schowane w przerobionym zbiorniku paliwa i butli na gaz wykryli funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w piątek 10 stycznia br. na przejściu granicznym w Korczowej.  Do kontroli na kierunku wjazd do Polski podjechał  mercedes  na polskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez obywatela  Polski.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej przy wsparciu służbowego psa Aris, przeprowadzili szczegółową rewizję pojazdu, podczas której wykryli, że kierowca przewozi znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

756 paczek papierosów ukrytych było nie tylko w przerobionym zbiorniku paliwa. Do ukrycia kontrabandy posłużyła także przerobiona butla na gaz.

Do papierosów wartych  ponad 10 tys. złotych przyznał się właściciel pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie grozi także konfiskata samochodu, który posłużył do przemytu.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *