PŚ Titisee Neustadt. Dawid Kubacki wygrał konkurs

Co za klasa ! Dawid Kubacki po raz kolejny wygrał konkurs PŚ tym razem w niemieckim Titisee Neudstadt , jest to siódme z rzędu podium skoczka z Nowego Targu.

Sobotni konkurs PŚ w skokach narciarskich w niemieckim Titisee Neustadt zdominowany przez Dawida Kubackiego, który po raz siódmy z rzędu wygrał konkurs PŚ. Kamil Stoch zajął ósme miejsce, a Piotr Żyła był tuż za nim na dziewiątej pozycji.

Polak wygrał obie serie skacząc na odległość 140,5 i 141 m. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft tracąc trzy punkty do Dawida, na trzecim miejscu podium uplasował się Japończyk Ryoyu Kobayashi ze stratą 4,1 pkt do zwycięzcy.

Dawid Kubacki goni rywali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak zajmuje obecnie 4 miejsce ze stratą 177 pkt do obecnego lidera Karla Gaigera, który w Titisee Neutstadt zajął 12 miejsce.