Puchar Niemiec : Werder – Bayern 2-3 dwa gole Lewandowskiego Bayern w finale!

Półfinał Pucharu Niemiec na korzyść Bayernu Monachium który pokonał Werder Bremę 2- 3 i zapewnił sobie awans do finału rozgrywek który odbędzie się  25 maja w Berlinie. Bawarczycy w finale zagrają z RB Lipsk.

Po raz 23 Bayern zagra w finale Pucharu Niemiec , dla Werderu miał być to rewanż za sobotnią porażkę w Bundeslidze kiedy to ulegli bawarczykom 0-1

Pierwsza połowa to przewaga Bayernu okazje do zdobycia prowadzenia miał  Thomas Muller , który już po kwadransie mógł zdobyć dwa gole. W 36 minucie prowadzenie dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski.

Początek drugiej połowy Bayern swoim atakiem chciał podwyższyć wynik spotkania i już w 63  po strzale Leona Goretzky piłka trafiła do Mullera który tym razem zakończył to skutecznym strzałem dając  prowadzenie bawarczykom na 0-2.

Gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku chcąc zdobyć kontaktowego gola,  losy spotkania zmieniły się diametralnie w dwie minuty kiedy to w Yuya Osako strzelił kontaktową bramkę, a minutę później Milot Rashica dał remis.

W 80 minucie  po faulu na Comanie sędzia podyktował rzut karnym,a gola  na wagę Finału Pucharu Niemiec zamienił nasz napastnik Robert Lewandowski.

Werder Brema – Bayern Monachium 2-3 (0-1)